Test Scorpion ADX-1

15. marca 2020
scorpionadx1_tucson
scorpionadx1_tucson1
scorpion_adx-1-anima-red.2

Taktiež známa ako Scorpion Anima alebo v zahraničí ako Scorpion EXO-AT95, je modulárna viacfunkčná helma. Dalo by sa povedať 3v1, teda otvorená (vyklápacia), integrálna a crossová helma.

scorpion ADX1
scorpion ADX1.png1
scorpionadx1

Škrupina je vyrobená z polykarbonátu LG a nepôsobí lacným dojmom. Minimálne vyosenie alebo netesnosť, skrátka všetko funguje a sedí ako má. Žiadny pohyb súčiastok ako známe lacné modely prilieb.

Enduro prilba Scorpion ADX-1 pôsobí naozaj kvalitným dojmom.

Má veľké plexi umožňujúce lepšie periférne videnie s pinlockom proti zahmlievaniu v cene. Plexi má len niekoľko málo polôh, ale zmenu naozaj cítite a cítite ju aj v rukaviciach, vo vami zvolenej polohe.

Ovládanie slnečnej clony je pohodlné a plynule aj v rukaviciach za jazdy. Clonu môžete ovládať v polohe ktorá vám vyhovuje,nemá len klasickú polohu hore a dole. Len si ju skontrolujte, nech vám nenaráža do nosa. Ventilácia funguje na jedničku, najmä bradový vstup. Ten má tri polohy – otvorený, zatvorený a polootvorený pomáhajúci, najmä proti zahmlievaniu. Vstup je dokonca vybavený filtrom vzduchu. Horné ventilačné vstupy rozvádzaju prúdiaci vzduch kanálikmi v EPS vrstve po celej hlave, nikdy sa vám nestane, aby sa vám potila hlava.

Na miernu hlučnosť je potrebné sa pripraviť. Predsa sa len nejedná o integrálnu helmu a vyklápajúci sa systém jednoducho zakryť nejde. Každopádne medzi vyklápačkami a enduro prilbami v podobnej cene, je suverénne tá najtichšie.